• Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

• 10 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3 ,,Wiersze dla dzieci”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji. Do zmagań konkursowych przystąpiło 15 recytatorów wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Byli to: Anna Bzdręga, Dorota Helak, Michalina Kurowska, Marta Nawrot, Wiktor Waśko recytatorzy z klasy pierwszej. Klasę drugą reprezentowali: Helena Balcerzak, Ksawery Coda, Wiktoria Jur, Kinga Koprucka i Franciszek Stołowski. Recytatorzy klasy trzeciej to: Lilia Garstka, Mikołaj Jagła, Szymon Jerzy, Paulina Helwich, Kornelia Kemnic. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Publiczność szkolna każdy występ nagradzała gromkimi brawami. Wybór laureatów był niełatwy.

Na podium stanęli:

I miejsce – Lilia Garstka, Kinga Koprucka, Marta Nawrot

II miejsce – Dorota Helak, Paulina Helwich, Wiktoria Jur

III miejsce – Szymon Jerzy, Helena Balcerzak, Anna Bzdręga

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy pamiątkowe, które wręczył dyrektor szkoły pan Roman Frąckowiak.

Wszystkim wspaniałym recytatorom Gratulujemy! Dziękujemy za udział w konkursie.

Laureaci konkursu przeszli do kolejnego etapu i będą prezentować swoje wiersze w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

• KONKURS „ ZIELONA ENERGIA”

•  Konkurs „Zielona energia” jest przedsięwzięciem związanym z kształtowaniem poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, jego ochronę z działaniami proekologicznymi.

I  Organizator konkursu:
            1. Organizatorem konkursu  jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku.

Cele konkursu:

• edukacja dzieci poprzez działalność plastyczną, potrzeba dbałości o otoczenie i środowisko naturalne,
            • wzmacnianie pozytywnego wizerunku podejmowanych działań w zakresie pozyskiwania energii,
            • zainteresowanie dzieci problemami racjonalnego gospodarowania energią oraz kształtowanie odpowiedzialności za środowisko,
            • kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego,
            • wskazanie praktycznego zastosowania energii odnawialnej w życiu codziennym,
            • edukacja ekologiczna.

II Warunki uczestnictwa w konkursie:

1.Termin realizacji konkursu: kwiecień- maj 2024.
            2. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

3. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach :

Kl. I- III-   Plakat- „ Zielona Energia”:

- Technika pracy: rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, technika mieszana.

- Format: kartka A 3.

- Każdy uczestnik może wykonać jedną prace.

Kl. IV- VIII Makieta przedstawiająca odnawialne źródła energii:

- Konkurs plastyczny polega na wykonaniu makiety przedstawiającej odnawialne źródła energii.

- Makieta powinna być wykonana na sztywnym podłożu np. płycie pilśniowej lub sztywnym kartonie, elementy makiety muszą być trwale połączone z podstawą tak, aby makieta nie uległa uszkodzeniu w czasie ewentualnego przewożenia. Do ozdabiania pracy nie należy używać materiałów sypkich.

- Minimalne wymiary makiety to: 50 cm x 50 cm, max: 50 cm x 80 cm.

4. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie  lub grupowo( max 3 osoby).
            5. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 1 projekt.

6. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
            7.Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

III  Kryteria oceny prac konkursowych :

- zgodność z celami konkursu,

-pomysłowość,

-estetyka,

-oryginalność,

-stopień trudności.

IV  Harmonogram przebiegu konkursu:

1.Składanie prac do dnia: 23.05.2024 r.

2. Ogłoszenie wyników konkursu do dnia: 27.05.2024 r.

3. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu obchodów dnia dziecka   2024 r.

4. Organizator konkursu przewiduje 3 nagrody (za pierwsze, drugie i trzecie miejsce)  w każdej kategorii wiekowej.

5. Komisja może przyznać dodatkowe wyróżnienia za wykonane prace.

6. Zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją warunków regulaminu konkursu.

7. Skład komisji konkursowej ustala Dyrektor szkoły. Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

Życzymy ciekawych pomysłów! Powodzenia!