• Dla ucznia i rodzica

• 04.03.2024 19:14
      • „Mów dziecku,

że jest dobre,

że może, że potrafi (...)

Pozwól mu błądzić

i radośnie dążyć do poprawy.”

/Janusz Korczak/

• Jestem osobą pracującą w szkole, która pogłębia i rozszerza oraz uzupełnia działania dydaktyczno – wyrównawcze realizowane przez nauczycieli i wychowawców.

Udzielam uczniom pomocy psychologiczno –  pedagogicznej uczniom, rodzicom i nauczycielom poprzez rozpoznawanie i zaspokajanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia. Analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz rozpoznawanie jego indywidualnych możliwości psychofizycznych.

Określam, organizuję lub prowadzę różne formy i sposoby pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli (zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, zajęcia terapii pedagogicznej, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne i inne).

Podejmuję działania profilaktyczno – wychowawcze wynikające ze szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego.

Wspieram działania opiekuńczo - wychowawcze rodziców/opiekunów prawnych i nauczycieli.

Działam na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Współpracuję z osobami i instytucjami wspierającymi działania opiekuńczo – wychowawcze rodziców/opiekunów prawnych oraz szkoły.

Rozwijam umiejętności interpersonalne i prospołeczne uczniów.

Promuje wśród młodzieży zdrowych, bezpiecznych i kreatywnych form aktywności (muzycznych, plastycznych, artystycznych oraz sportowych).

Współpraca z doradcami zawodowym oraz koordynowanie działań związanych z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej uczniów.

Do pedagoga szkolnego może przyjść każdy, kto ma kłopot, a nie potrafi sobie z nim samodzielnie poradzić. Pedagog jest dostępny w szkole w godzinach swojej pracy lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym .

Godziny pracy pedagoga szkolnego

Poniedziałek: 8.00-9.55; 10.40- 12.45
        Wtorek: 8.45-11.45
        Środa: 8.00-10.50
        Czwartek: 10.50-12.45
        Piątek: 8.00- 12.45

Sylwia Janasek - Świerniak

Jeśli jesteś uczniem, możesz zwrócić się do mnie:

• gdy czujesz sie samotny i niezrozumiały;
        • masz kłopoty w rodzinie;
        • nie czujesz sie bezpieczny;
        • chcesz pomóc innym, lecz nie wiesz jak to zrobić;
        • masz ciekawe pomysły i chcesz się z nimi podzielić;
        • nie wiesz jaka szkołę wybrać;
        • jest cos z czym nie możesz sobie poradzić.

Jeśli jesteś rodzicem możesz liczyć na moja pomoc w sytuacji, kiedy:

• zauważasz u dziecka trudności w uczeniu się;
        • potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania;
        • szukasz dla swojego dziecka odpowiedni szkoły ponadpodstawowej;
        • Twoja rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej;
        • niepokoi Cie zachowanie dziecka;
        • szukasz informacji na temat substancji psychoaktywnych zagrażających współczesnej młodzieży;
        • Twoje dziecko było lub jest pod opieka Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej;
        • masz jakiekolwiek pytania i niw wiesz do kogo się z nimi zwrócić.

PAMIETAJ !!!!   RAZEM JEST ŁATWIEJ, EFEKTYWNIEJ... :)